Realtime hit counterweb stats
Vienotībai jāatjauno sabiedrības uzticība politiskajam procesam Thumbnail

Vienotībai jāatjauno sabiedrības uzticība politiskajam procesam

Partijas ” Jaunais laiks”  Domes priekšsēdētāja Arta Kampara uzruna partijas kopsapulcē 2011.gada 31.jūlijā

Kolēģi, draugi, domubiedri!

Šobrīd Latvijas politiskajā dzīvē atkal ir trauksmains laiks, kas nes līdzi gan jaunas cerības, gan pamatotas pārdomas par notiekošo. Redzam un dzirdam gan jaunus laimes solītājus „rīt uz brokastlaiku”, gan sen zināmus saimniekus, kuri pēkšņi norūpējušies par sociālo taisnīgumu, gan pilnīgas saskaņas ieviesējus, gan nelokāmus autoritāras varas sludinātājus. Pat oligarhu klātesamību it kā esam ieraudzījuši no jauna.

Un tomēr atļaušos apgalvot, ka situācijā ir daudz līdzību ar 2002.gadu, kad sabiedrība alka pēc pilnīgi atšķirīgas domāšanas politikā. To laiku raksturojot, nāk atmiņā noslēgtā, šaurā cilvēku lokā funkcionējošā politikas virtuve, valsts nozagšana un korupcija kā starptautisku organizāciju skaidri iezīmēta realitāte Latvijā, nozīmīgāko valsts uzņēmumu nekaunīga privatizācija atsevišķu personu interesēs un visiem kuluāros labi zināma īstenība par valstij nozīmīgu lēmumu pieņemšanu pāris ietekmīgu personu lokā. Jaunais Laiks toreiz nāca ar profesionāļu vidū izdiskutētu un izstrādātu reformu piedāvājumu, definējot līdz tam Latvijas politikā nedzirdētas vērtības. Joprojām esmu pārliecināts, ka atslēgas vārdi „godīgums”, „atklātība”, „profesionalitāte” un „darbaspējas” ir būtiskākie Latvijas nākotnei arī šodien.

Esmu lepns, ka tieši ar Jauno Laiku nesaraujami saistītas tās pozitīvās pārmaiņas, kas Latvijā nenoliedzami ir notikušas. Atklātība politiskajā vidē kļuvusi par vispārpieņemtu normu, jēdziens „valsts nozagšana” vairs nav pirmais pētnieku secinājums par mūsu valsti, no visvareno trijotnes ietekme uz nozīmīgiem lēmumiem palikusi tikai vienam, un tam pašam arvien lielāku daļu laika nākas pavadīt dažādu krimināllietu izskatīšanā dažādu valstu tiesās. Šīs nekompetentās valdīšanas negatīvās ekonomiskās sekas ir pārvarētas, un Latvijā radīti visi priekšnoteikumi stabilai izaugsmei.

Un tomēr jāatzīst, ka uzticēšanās demokrātiski ievēlētām likumdošanas un izpildvaras institūcijām joprojām ir katastrofāli zemā līmenī, ko apliecina referenduma rezultāti par Saeimas atlaišanu. Visi mēs – katrs politiķis individuāli un politiskās partijas kopumā – esam saņēmuši pelnītu pērienu. Varam daudz diskutēt, vai šādi pavērsieni dos taustāmu labumu sabiedrībai nākotnē, bet viens gan ir pilnīgi skaidrs – demokrātisks parlamentāras valsts pārvaldes modelis vēlētāju acīs ir diskreditēts un tā nostiprināšanai un tautas ticības atjaunošanai nepieciešama nekavējoša rīcība.

Šodien vēlos nepārprotami iezīmēt vienu no šīs rīcības virzieniem, kas man, kā Jaunā Laika Domes priekšsēdētājam, liekas īpaši nozīmīgs. Raugoties mūsu kopīgā darba pieredzē, viens no nozīmīgākajiem faktoriem vēlētāju uzticības atgūšanā pēc partijas sašķelšanās bija tieši organizācijas stiprināšana, darbs ar reģionālajām nodaļām, jaunu biedru un ideju piesaistīšana. Grūts, smags komandas darbs ar skaidru mērķi – radīt sabiedrībā uzticību politiskajam procesam. Šobrīd daudz kas no tā – tikai jaunā kvalitātē – būs jāsāk no nulles, veidojot Vienotību par spēcīgu, plaši pārstāvētu, labi koordinētu un sabiedrībā atzītu politisku spēku.

Jaunu Saeimas vēlēšanu priekšvakarā katram no mums jāapzinās, ka taustāmi rezultāti uzticētajā darba laukā būs sasniedzami vienīgi ar grūtu, pašaizliedzīgu darbu. Pēdējos 2 ar pusi gadus kopā ar kolēģiem Valda Dombrovska valdībā esmu veltījis Latvijas ekonomikas konkurētspējas atjaunošanai. Šis ir bijis un arī šobrīd ir ārkārtīgi nozīmīgs laiks, lai atkal nostādītu uz kājām to sarežģīto mehānismu, ko saucam par mūsu valsts tautsaimniecību.

Esmu gandarīts, ka ekonomikas galvenais virzītājspēks atkal ir eksportējošie uzņēmumi. Ražošana, kas  nekustamo īpašumu spekulāciju buma laikā bija pabērna lomā, atkal ir valsts atbalsta galvenais mērķis. Acīmredzami, ka izaugsme atjaunojusies uz starptautiskās konkurētspējas palielinājuma rēķina, kas dod cerību stabilai attīstībai un izaugsmei arī nākotnē.

No nulles radīta mikrouzņēmumu atbalsta likumdošana, kas devusi iespēju idejām bagātiem cilvēkiem bez birokrātiskiem šķēršļiem uzsākt savu biznesu, tādējādi mazinot bezdarbu un veicinot ekonomisko aktivitāti valstī.

Konsekventi uzlabojas nodarbinātības rādītāji. Bezdarba līmenis no vairāk nekā 14% pašlaik ir samazinājies līdz 12% un, pēc Valsts ieņēmumu dienesta datiem, pēdējā pusgada laikā klāt nākušas vairāk nekā 30 tūkstoši darba vietu.

Uzņēmējdarbības vidē, protams, ir vēl daudz darāmā, taču jau šobrīd tā ir jūtami uzlabojusies – to apstiprina Pasaules Bankas indekss Doing Business, kurā Latvijas reitings ir paaugstināts par trīs vietām un pašlaik, būdami 24-ie pasaulē, esam vieni no labākajiem starp Eiropas Savienības valstīm.

Tomēr nav apstrīdams, ka darbs valdībā vai parlamentā  prasa krietni vairāk kā pilnu darba dienu. Tāpēc gribu tieši Jums, ar ko kopā 2002.gadā sākām šo jaunās politikas ceļu, uzticēt savu lēmumu nestartēt 11.Saeimas vēlēšanās un visu savu enerģiju, prasmi un pieredzi veltīt partijas Vienotība izveidei un nostiprināšanai par tādu politisku organizāciju, kura attaisnos vēlētāju uzticību.

Nākot politikā, nekad neesmu tiecies uz kādiem augstiem krēsliem vai amatiem. Visus šos 9 gadus esmu godprātīgi un ar pilnu atdevi pildījis tos pienākumus, kuri ir bijuši uzticēti, neatkarīgi no tā, vai tā bijusi Saeimas frakcija, komisija vai Ekonomikas ministrija. Nekļūdās vienīgi tie, kas guļ un neko nedara. Apzinos, ka arī manā darbā ir bijušas kļūdas, kuras vienmēr esmu bijis gatavs atzīt un labot. Tomēr gribu uzsvērt, ka nekad neesmu pārkāpis Jaunā Laika deklarētos godīguma un ētikas principus.

Līdzīgi kā savulaik pret Einaru Repši un šobrīd citiem Vienotības ministriem, arī pret mani tika īstenota mērķtiecīga nomelnošanas kampaņa. Izejot caur šo melu un spekulāciju gūzmu, esmu kļuvis vienīgi stiprāks un nostiprinājis pārliecību, ka labie darbi vienmēr atmaksājas!

Tāpēc gribu pateikt visiem jums paldies par uzticību, atbalstu un līdzdarbošanos. Mums kopā vēl lieli darbi darāmi!

Gods kalpot Latvijai!

 

31 / Jul /  2011
Pastāstiet draugiem
 • Pierakstīties RSS
 • Publicēt Delicious
 • Publicēt twitterī
 • Publicēt Facebook
 • Publicēt Google
 • Publicēt LinkedIn

Diskusija

4 komentāri par "Vienotībai jāatjauno sabiedrības uzticība politiskajam procesam"

 • mezhavecis says:

  Ekonomiskā virzība ir pozitīva lieta, bet otra medaļas puse ir Vienotības nevienotība, kas rada ļoti sliktu tēlu kopumā un bremzē visus procesus. Jau gads ir pagājis kopš Vienotības dibināšanas, bet kopēja vīzija sadarbības virzienā ar citiem politiskiem spēkiem nav redzama. Būtu pēdējais laiks būt Vienotiem.

  Ražošanu nevar izraut no konteksta un tā iet kopsolī ar visām citām nozarēm, it sevišķi, izglītība, kas ne gluži spēj nodrošināt darba tirgum vajadzīgos speciālistus. Ja spējīgie cilvēki izbrauc, tad idejas kļūst nerealizētas un valsts kase paliek tukša. Tomēr jābūt arī reālam redzējumam, lai cilvēkiem radītu labvēlīgu vidi dzīvošanai, strādāšanai. Ja ceļi sabrūk, sabiedrisko transportu likvidē, reģionos infrastruktūru dezorganizē, tad, kas no visa paliek pāri?

  • Andris says:

   Mani arī izbrīna vienotības nevienotība. Varbūt nosaukums traucē nevienotībai :D Varbūt par daudz biedri un tāpēc tik daudz viedokļi, kuri traucē vienotībai, jo vienotība tak ir vienota partija!

 • ondo says:

  Labs darbs, kas padarīts.

 • jekabpils-rp says:

  Hmm.. ļoti interesanti, paldies par rakstu!

Izsakiet savu videokli