Realtime hit counterweb stats
Uzņēmumiem, kuri slēpjas ārzonās, ir jāaizliedz darījumu attiecības ar valsti Thumbnail

Uzņēmumiem, kuri slēpjas ārzonās, ir jāaizliedz darījumu attiecības ar valsti

Ārzonās reģistrētu uzņēmumu darbībai Latvijā jābūt regulētai daudz stingrāk nekā tas ir pašlaik, tā uzskata ekonomikas ministrs Artis Kampars.

2011.gada 2.jūnijā Ministru kabinetā tika izskatīts informatīvais ziņojums „Par nodokļu piemērošanu attiecībā uz ārzonas darījumiem un iespējām šo kārtību pastiprināt”.

A.Kampars valdības sēdē iebilda pret ziņojuma pieņemšanu, iekams tajā nav iestrādātas daudz stingrākas normas ārzonās reģistrētu uzņēmumu attiecībās ar valsti. Pēc ekonomikas ministra domām, ir jāpieņem tādi normatīvie akti, kas ārzonās reģistrētiem uzņēmumiem, ja nav zināmi to patiesie īpašnieki,  liedz piedalīties valsts iepirkumos, tāpat nav pieļaujama ārzonās reģistrētu komersantu klātbūtne līdzīpašnieka statusā uzņēmumos, kuros ir valsts kapitāldaļas.

Slēpšanās ārzonu kompānijās ar nolūku nemaksāt valstij nodokļus un neuzrādīt uzņēmumu patiesos īpašniekus, diemžēl, ir Latvijā izplatīta prakse. To turpināt nedrīkst un, ja valdības darba kārtībā ir nonācis jautājums par stingrākām normām attiecībā uz ārzonu darījumiem, tad ir īstais brīdis šo iesīkstējušo sistēmu izravēt,” norāda A.Kampars.

Pēc ekonomikas ministra ierosinājuma, Ministru kabinets par papildus ierobežojumiem ārzonās reģistrētiem komersantiem  atkārtoti lems 7.jūnija sēdē. 

02 / Jun /  2011
Pastāstiet draugiem
  • Pierakstīties RSS
  • Publicēt Delicious
  • Publicēt twitterī
  • Publicēt Facebook
  • Publicēt Google
  • Publicēt LinkedIn

Diskusija

Viens komentārs par "Uzņēmumiem, kuri slēpjas ārzonās, ir jāaizliedz darījumu attiecības ar valsti"

Izsakiet savu videokli