Realtime hit counterweb stats
Kampars: visi uzņēmējdarbības atbalstam paredzētie Eiropas Savienības fondu līdzekļi būs pieejami uzņēmējiem Thumbnail

Kampars: visi uzņēmējdarbības atbalstam paredzētie Eiropas Savienības fondu līdzekļi būs pieejami uzņēmējiem

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (Vienotība/JL) uzsver, ka visi uzņēmējdarbības atbalstam paredzētie Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļi būs pieejami uzņēmējiem un netiks novirzīti citiem mērķiem.

“Pašlaik ir diskusija par valsts budžetā rezervētiem līdzekļiem projektu uzsākšanai – mēs diemžēl esam bijuši pārāk optimistiski par uzņēmēju spēju ātri un operatīvi izmantot uzņēmējdarbības atbalstam rezervētos valsts budžeta līdzekļus , ko ir kavējusi arī virkne objektīvu apstākļu, tostarp piesardzīgā banku kreditēšanas politika. Līdz ar to daļu no šī valsts budžeta finansējuma būs jāpārdala uz citām programmām, kur šos līdzekļus varēs apgūt līdz gada beigām ,” atzīst A.Kampars.

Tomēr viņš uzsver, ka visi uzņēmējdarbības atbalstam paredzētie ES fondu līdzekļi būs pieejami uzņēmējiem un netiks novirzīti citiem mērķiem.

“No tai pieejamiem 559 miljoniem latu ES budžeta plānošanas periodā 2007. – 2013.gadam Ekonomikas ministrija konkrētiem uzņēmējdarbības projektiem ir rezervējusi aptuveni 90%,” uzsvēra A.Kampars.

Pilnīgi brīvi no jebkādām programmām projektu uzsaukumiem vēl ir 54,52 miljoni latu. Ministrs lēš, ka ministrija līdz 2013.gadam būs iztērējusi visus tās atbildībā nodotos ES struktūrfondu līdzekļus.

Ministrs atzīst, ka vislielākais šķērslis ieplānoto biznesa projektu īstenošanai ir banku pārlieku lielā piesardzība kreditēšanas jautājumos. Viņš jau vairakkārt ir ticies un arī tuvākajā laikā ir iecerējis tikšanos ar lielāko komercbanku pārstāvjiem, lai pārrunātu situāciju ar biznesa projektu kreditēšanu un valsts iespējas veicināt kreditēšanas paplašināšanu uz ražošanu orientētiem uzņēmējdarbības projektiem.

Pastāstiet draugiem
  • Pierakstīties RSS
  • Publicēt Delicious
  • Publicēt twitterī
  • Publicēt Facebook
  • Publicēt Google
  • Publicēt LinkedIn

Diskusija

Izsakiet videokli par "Kampars: visi uzņēmējdarbības atbalstam paredzētie Eiropas Savienības fondu līdzekļi būs pieejami uzņēmējiem"

Esi pirmais, kas uzsāk diskusiju.

Izsakiet savu videokli