Realtime hit counterweb stats
Kampars un Pleskavas apgabala gubernators paraksta vienošanos par ekonomisko sadarbību Thumbnail

Kampars un Pleskavas apgabala gubernators paraksta vienošanos par ekonomisko sadarbību

Šodien ekonomikas ministrs Artis Kampars un Pleskavas apgabala (Krievijas Federācija) gubernators Andrejs Turčaks parakstīja LR Ekonomikas ministrijas un Pleskavas apgabala administrācijas vienošanos par ekonomisko sadarbību.

„Tas ir nozīmīgs solis, kas ne tikai uzlabos abu valstu attiecības, bet arī pavērs jaunas iespējas Latvijas uzņēmēju eksportam Krievijā un Krievijas uzņēmēju investīcijām Latvijā” uzsvēra A.Kampars.

Pleskavas apgabala gubernators arī atzina Vienošanās parakstīšanas nozīmīgumu Latvijas un Pleskavas, kā arī Latvijas un Krievijas sadarbībai. A.Turčaks uzsvēra, ka līguma parakstīšana dos starta signālu jau konkrētu sadarbības projektu īstenošanai. „Mūsu sadarbības prioritātes jeb „trīs vaļi” ir lauksaimniecība, pierobežas sadarbība un tūrisms. Tomēr, ne mazāk aktuālas ir arī citas sadarbības jomas – energoefektivitāte, dažādi pārrobežas projekti, ūdens un komunālās saimniecības programmas u.c.”

Tikšanās laikā ministrs un gubernators uzsvēra, ka Latvijai un Pleskavai kā kaimiņiem ir vislabākās iespējas attīstīt ciešu, abpusēji izdevīgu un intensīvu sadarbību. A.Turčaks pauda gandarījumu par līdzšinējo aktīvo Latvijas uzņēmēju interesi par reģionu, kur vairāk kā 100 uzņēmumi ir ar Latvijas kapitālu, pamatā transporta, mežsaimniecības nozarēs. (Pēc Pleskavas apgabala administrācijas informācijas Latvija ir lielākais investors Pleskavas apgabalā – 2009.gadā Latvijas investīcijas sastādīja ap 70% no kopējā investīciju apjoma apgabalā.) Tāpat, gubernators aicināja Latvijas uzņēmējus piedalīties biznesa forumā, kas norisināsies Pleskavā 23.-24.septembrī, lai dibinātu jaunus kontaktus un paplašinātu jau esošo sadarbību ar reģionu.

Papildinformācija par Vienošanos

Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas un Pleskavas apgabala  administrācijas vienošanās par ekonomisko sadarbību ir divpusējo ekonomisko sadarbību regulējošā vienošanās, kas aptver sadarbību tādās jomās kā metālapstrāde, farmācija, kokapstrāde un pārtikas rūpniecība, būvniecība, informācijas tehnoloģijas un komunikācijas, atjaunojamie energoresursi, dabas resursu apgūšana un izstrāde, loģistika un kravu pārvadājumi, tūrisms, finanšu pakalpojumi u.c.

Vienošanās parakstīšana sekmēs lietišķo sadarbību starp Latvijas un Pleskavas apgabala uzņēmējiem, dažādām nozaru un sabiedriskajām organizācijām, aģentūrām un asociācijām, tirdzniecības un rūpniecības kamerām, kā arī citu ekonomisko sadarbību veicinošo pasākumu īstenošanu.

Papildu informācija:

§  Latvija ir ieinteresēta attīstīt padziļinātu ekonomisko sadarbību ar Krievijas Federācijas reģioniem, tādejādi pavērot plašākas iespējas abu valstu ekonomisko un tirdzniecības sakaru attīstībai, kā arī savstarpējās sadarbības veicināšanai.

§  2008.gada 9.aprīlī Vienošanos par ekonomisko sadarbību Ekonomikas ministrija ir noslēgusi ar Vologdas apgabalu.

§  Nākotnē plānots parakstīt šādu vienošanās un darba programmu (pasākumu plānu vienošanās realizācijai ar konkrētiem uzdevumiem konkrētām organizācijām) ar Kirovas apgabala administrāciju, kā arī aktīvi strādāt pie līgumu projektu saskaņošanas ar citiem Krievijas reģioniem (saskaņošanas stadijā ir vienošanās ar Baškortostānas Republikas valdību un Jaroslavļas un Ivanovas apgabalu administrācijām).

16 / Sep /  2010
 
Medijs/autors:
 admin 
Sadaļa:
 Publikācijas 
Pieminēti:
 , , , ,
Pastāstiet draugiem
  • Pierakstīties RSS
  • Publicēt Delicious
  • Publicēt twitterī
  • Publicēt Facebook
  • Publicēt Google
  • Publicēt LinkedIn

Diskusija

Izsakiet videokli par "Kampars un Pleskavas apgabala gubernators paraksta vienošanos par ekonomisko sadarbību"

Esi pirmais, kas uzsāk diskusiju.

Izsakiet savu videokli