Realtime hit counterweb stats
Diena: Kampars: tuvāko gadu laikā nodokļu slogam nevajadzētu pārsniegt 32% no IKP Thumbnail

Diena: Kampars: tuvāko gadu laikā nodokļu slogam nevajadzētu pārsniegt 32% no IKP

Ilgtermiņā Latvijai ir jāpaliek par vidēji zemu nodokļu valsti - tuvākajos piecos gados kopējam nodokļu slogam nevajadzētu pārsniegt 30 % līdz 32 % no iekšzemes kopprodukta (IKP), intervijā laikrakstam Diena norāda ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Ilgtermiņā Latvijai ir jāpaliek par vidēji zemu nodokļu valsti – tuvākajos piecos gados kopējam nodokļu slogam nevajadzētu pārsniegt 30 % līdz 32 % no iekšzemes kopprodukta (IKP), intervijā laikrakstam Diena norāda ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Runājot par jaunās nodokļu politikas pamatnostādnēm, A. Kampars atzīst, ka Ekonomikas ministrija (EM) atbalsta ideju pēc iespējas ātrāk sākt nodokļu sloga pārdali no darbaspēka uz kapitālu, patēriņu un īpašumu. «Latvijā šobrīd ir vērojama ļoti nopietna disproporcija – darbaspēka nodokļu slogs ir virs vidējā līmeņa ES,» tā viņš.

A. Kampars arī pieļāva iespēju virzīties uz vienotām nodokļu likmēm, kas ir pietiekami zemas visam, bet neietver atlaides vai stimulus, kas var tikt ļoti plaši piemēroti. «Stimulējošām svirām būtu jābūt ļoti skaidri motivētām. Teiksim, uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaides būtu jāsaista ar nopietnu eksporta potenciālu,» skaidro ekonomikas ministrs.

Runājot par ieceri aplikt ar akcīzes nodokli dabasgāzi, pret ko ir vairākas ārvalstu investoru organizācijas, A. Kampars norāda, ka šādā veidā «it kā» tiek stimulēta enerģijas ražošana no vietējiem resursiem. «No otras puses – gāzes akcīzei galvenokārt vajadzētu skart nevis biznesu, bet gan mājsaimniecības,» tā viņš.

LR ekonomikas ministrs Artis Kampars.

LR ekonomikas ministrs Artis Kampars.

26 / May /  2010
 
Medijs/autors:
 diena.lv 
Sadaļa:
 Publikācijas 
Pieminēti:
 , , , ,
Pastāstiet draugiem
  • Pierakstīties RSS
  • Publicēt Delicious
  • Publicēt twitterī
  • Publicēt Facebook
  • Publicēt Google
  • Publicēt LinkedIn

Diskusija

Izsakiet videokli par "Diena: Kampars: tuvāko gadu laikā nodokļu slogam nevajadzētu pārsniegt 32% no IKP"

Esi pirmais, kas uzsāk diskusiju.

Izsakiet savu videokli