Realtime hit counterweb stats
Partijas Jaunais laiks avīze: Durvis uz sabiedrības uzticību Thumbnail

Partijas Jaunais laiks avīze: Durvis uz sabiedrības uzticību

Vidusskolas gados manas klases audzinātājs, skolotājs ar lielu pieredzi un apskaužamu intuīciju, bieži mēdza lietot frāzi, kura ātri kļuva leģendāra: „ Kāpēc jums (skolēniem) ir jāskrien ar pieri sienā, ja līdzās ir durvis ?” Tā vien liekas, ka arī šobrīd vairums Latvijas politisko partiju ar apskaužamu ietiepību dauza savas pieres pret „vēlētāju uzticības sienu”, neredzot, ka durvis ir tepat līdzās.

Jau vairākus gadus politisko partiju uzticamības rādītāji sabiedrībā atrodas zem 10 % robežas un joprojām turpina samazināties. Vēlētāju skaits, kuri, socioloģiskajās aptaujās uzrunāti, nevar nosaukt sev tīkamu politisko spēku vai izvēlējušies nebalsot vispār, strauji tuvojas pusei no visiem Latvijas iedzīvotājiem. Parakstu vākšanas mēnesī, kurā sabiedrība virzīja izmaiņas Satversmē, dodot iespējas tautai atlaist slikti strādājošu Saeimu, tika savākti vairāk kā 217 tūkstoši pilsoņu parakstu. Reti kurš apšaubīs, ka attiecībās starp valsts varu un sabiedrību ir iestājusies pamatīga krīze, kura aizvien turpina padziļināties. Arī valsts makroekonomiskie rādītāji un tautsaimniecības attīstības prognozes tuvākajiem gadiem kļūst aizvien satraucošākas.

Lai gan veselais saprāts norāda uz steidzamu un radikālu soļu nepieciešamību situācijas normalizēšanai, politiskajās partijās joprojām dominē vai nu ciniska savu un partijas krusttēvu interešu aizstāvēšana, vai nu sīkmanīga pārgrupēšanās un šķelšanās, jaucot valsts intereses ar atsevišķu līderu personiskajām interesēm. Cienījami nozaru lietpratēji atsakās saistīt savu ikdienu ar politiskā procesa kvalitātes uzlabošanu, nesaredzot iespējas to radikāli mainīt. Situācija reizēm šķiet bezcerīga un tomēr – vai durvis nav tepat kaut kur līdzās ? Šķiet, Jaunā laika domes atklātajā domes sēdē Talsos izskanējušās atbildes bija gana pārliecinošas.

Jāsadarbojas valstij svarīgos jautājumos, neņemot vērā partiju vai privātas intereses. Likumi Saeimā jāatbalsta, atkarībā no to aktualitātes, nevis iesniedzēja politiskās piederības. Lēmumu izstrādē un apspriešanā jāiesaista nevalstiskās organizācijas un iedzīvotāju grupu pārstāvjus. Jāatsakās no vēlētāju uzrunāšanas ar dārgu reklāmu starpniecību, veltot visas pūles sabiedrības informēšanai klātienē. Aktīvāk jāaicina iesaistīties politiskajā procesā arvien jaunus cilvēkus, piedāvājot svaigas idejas sabiedrībai aktuālo problēmu risināšanai. Ievērot elementārus godīguma un ētikas principus politikā. It kā vienkārši, bet, vai kaut viens no šiem principiem tiek īstenots dzīvē ? Esmu drošs – ievērojot šādas vispārzināmas patiesības, durvis uz vēlētāju sirdīm un prātiem atvērsies !

12 / Jun /  2008
 
Medijs/autors:
 Artis Kampars 
Sadaļa:
 Raksti 
Pieminēti:
 , , ,
Pastāstiet draugiem
  • Pierakstīties RSS
  • Publicēt Delicious
  • Publicēt twitterī
  • Publicēt Facebook
  • Publicēt Google
  • Publicēt LinkedIn

Diskusija

Izsakiet videokli par "Partijas Jaunais laiks avīze: Durvis uz sabiedrības uzticību"

Esi pirmais, kas uzsāk diskusiju.

Izsakiet savu videokli