Realtime hit counterweb stats
Valdībai jāpieņem politiski svarīgs lēmums par valsts atbalstu zaļajai enerģijai Thumbnail

Valdībai jāpieņem politiski svarīgs lēmums par valsts atbalstu zaļajai enerģijai

Es aicināšu kolēģus ministrus rīt, 7.septembra Ministru Kabineta sēdē atbalstīt politiski svarīgu lēmumu, kas paredz turpmāk ar jaudas maksājumiem un obligāto iepirkuma cenu atbalstīt tikai tās koģenerācijas stacijas, kuras elektroenerģijas ražošanā izmanto atjaunojamos energoresursus.

Valsts atbalsta atcelšana dabasgāzei elektroenerģijas ražošanai koģenerācijā ir nozīmīgs lēmums. Tas parāda, ka valsts ilgtermiņa prioritāte ir zaļā enerģija. Šāds lēmums mudinās gan uzņēmējus, gan pašvaldības daudz vairāk izmantot atjaunojamos energoresursus  siltuma un elektroenerģijas ražošanā.

Esmu pārliecināts, ka viena no Latvijas nacionālajām prioritātēm ir atjaunojamo energoresursu īpatsvara palielināšana kopējā enerģijas patēriņā, jo tādā veidā tiek veicināta Latvijas enerģētiskā neatkarība.

Piebilde.

Ekonomikas ministrijas sagatavotie un MK komitejas sēdē jau apstiprinātie grozījumi attiecīgajos MK noteikumos paredz no šā gada 1.novembra liegt valsts atbalstu dabasgāzei elektroenerģijas ražošanai koģenerācijā, kas savukārt veicinās no atjaunojamiem energoresursiem, piemēram, kūdras, šķeldas un koksnes, saražotās elektroenerģijas konkurētspēju.

Valsts atbalsts koģenerācijā saražotai elektroenerģijai izpaužas kā iespēja kvalificēties tiesību iegūšanai pārdot saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros vai saņemt garantētu maksu par koģenerācijas stacijā uzstādīto elektrisko jaudu.

Ministru kabineta noteikumi nr. 221 „Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu un cenu noteikšanu, ražojot elektroenerģiju koģenerācijā” tika apstiprināti Ministru kabineta komitejā šī gada 30.augustā.

Pastāstiet draugiem
 • Pierakstīties RSS
 • Publicēt Delicious
 • Publicēt twitterī
 • Publicēt Facebook
 • Publicēt Google
 • Publicēt LinkedIn

Diskusija

2 komentāri par "Valdībai jāpieņem politiski svarīgs lēmums par valsts atbalstu zaļajai enerģijai"

 • HH says:

  Kuudra nav atjaunokamais energoresurss! Kuudrai atbalsts nespiid!!!

 • Specto says:

  Vai svarīgais lēmums tika atbalstīts ? Kāds bija balsu skaits un kas notika pēc tam. Svarīgi jautājumi. Rakstu konspektu !!! Apsveicami, ka tika apstiprināti Ministru kabineta noteikumi nr. 221 „Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu un cenu noteikšanu, ražojot elektroenerģiju koģenerācijā”, jo savādāk atkal būtu problēmas un domstarpības.

Izsakiet savu videokli