Realtime hit counterweb stats

Par amatpersonas deklarāciju bez spekulācijām

Atklāta un godīga saruna par jebkuru no tematiem ir labākais risinājums ikvienā situācijā un par ikvienu tematu, arī tādu, kas kādai sabiedrības daļai raisa šaubas par manu kā amatpersonas rīcību. Lai arī vienmēr esmu bijis atvērts sarunai ar medijiem un arī šobrīd esmu atbildējis žurnālistiem, kas vēlējušies uzdot jautājumus un dzirdēt manas atbildes, patlaban publiskajā telpā par manu amatpersonas deklarāciju ir spekulācijas, kas rada neskaidrības.

Lai ko kāds būtu ieinteresēts iztēlot, man nepieder slepeni miljoni, kas būtu noglabāti ārzonās, mistiskos fondos, aizslēpti aiz vekseļu darījumiem vai kā citādi noslepenoti. Mans dzīves veids un ar to saistītie iespējamie izdevumi ilgus gadus ir redzami sabiedrībai un nekad nav liecinājuši par jebkādām neatbilstībām ienākumiem.

Visus savus ienākumus un darījumus esmu norādījis ikgadējās valsts amatpersonas deklarācijās kopš 2002.gada, kad pirmo reizi tiku ievēlēts par Saeimas deputātu. Visi mani ienākumi un darījumi ir likumīgi.
Lai izbeigtu spēles ar cipariem un tādējādi izraisītās spekulācijas, sniedzu savu skaidrojumu – atklātā un godīgā veidā, kā esmu radis strādāt.

2010.gadā, kā tas izriet no manas amatpersonas deklarācijas, parādsaistības esmu samazinājis par 72 tūkstošiem latu – tajos ietverta gan īstermiņa aizdevuma dzēšana, gan regulārie hipotekārā kredīta maksājumi. Lai segtu parādsaistības, esmu uzsācis sev piederošā uzņēmuma kapitāldaļu pārdošanas procesu, lūdzis sievu manu parādsaistību nomaksai ziedot viņas vairāku gadu garumā veidotus uzkrājumus. Savukārt ikmēneša hipotekārā kredīta maksājumu es veicu no ministra algas, kas pašlaik ir mani vienīgie ienākumi, kā arī esmu izmantojis tam savus iekrājumus.

Par dāvinājumu no sievas
27 tūkstoši latu ir manas sievas uzkrājumi, kas izveidojušies vairāku gadu laikā, tai skaitā saņemot naudu no tēva un pārdodot dzīvokli un ar to funkcionāli saistīto mantu (mēbeles, virtuves iekārtu ar tehniku, sadzīves tehniku u.c., kas atradās dzīvoklī; divas zemesgrāmatā nereģistrētas garāžas, kuras atradās garāžu kooperatīvā Jauntukums-1).

Par man piederošā uzņēmuma SIA „Ronis” saimniecisko darbību un kapitāldaļu pārdošanu
Uzņēmums, kas dibināts 1993.gadā, visu pastāvēšanas laiku strādājis sekmīgi un attīstījis savu darbību. Visi no uzņēmuma dividendēs saņemtie finanšu līdzekļi norādīti manās amatpersonas deklarācijās un lasāmi publiskā datu bāzē.

Līdzīgi kā daudziem komersantiem, arī manam uzņēmumam pēdējos krīzes gados finanšu rādītāji ir pasliktinājušies. Pašlaik esmu uzsācis uzņēmuma kapitāldaļu pārdošanas procesu un, kā tas ir raksturīgi šāda veida darījumiem, kapitāla daļu potenciālais pircējs ir uzsācis due diligence procesu un, apstiprinot savu nolūku nopietnību, ir iemaksājis man drošības naudu. Es noraidu jebkādas spekulācijas par investora anonimitāti – savu darījumu partneri identificējošo informāciju esmu norādījis Valsts ieņēmumu dienestam, jau aizpildot amatpersonas deklarāciju, un, līdzko darījums būs noslēdzies, kapitāldaļu pircēja vārds būs publiski pieejama informācija. Kamēr darījums ir procesā, man nav tiesību izpaust šīs personas vārdu – tāds ir līguma par kapitāldaļu pirkšanu nosacījums.

Es, būdams amatpersona, esmu atvērts sadarbībai ar kompetentām valsts institūcijām, kuru uzdevums un tiesības ir detalizēti pārbaudīt manas deklarācijas tiesiskos un juridiskos aspektus, es atbildu un atbildēšu uz mediju jautājumiem, skaidrošu savu rīcību partiju apvienības „Vienotība” biedriem. Tas ir mans pienākums. Vienlaikus – nedz mana sieva, nedz darījuma partneris uzņēmuma daļu pārdošanā nav amatpersonas un es lūdzu respektēt viņu vēlmi un tiesības nekļūt par publiskām personām.

Es noraidu jebkādas runas par manu finansiālu ietekmējamību. Es plānoju turpināt darbu politikā, īstenojot tos valsts attīstībai vitāli svarīgos mērķus un ideālus, ar kuriem sāku savu politisko karjeru pirms gandrīz 10 gadiem.

09 / Apr /  2011
 
Medijs/autors:
 Artis Kampars 
Sadaļa:
 Blogs
Pastāstiet draugiem
 • Pierakstīties RSS
 • Publicēt Delicious
 • Publicēt twitterī
 • Publicēt Facebook
 • Publicēt Google
 • Publicēt LinkedIn

Diskusija

11 komentāri par "Par amatpersonas deklarāciju bez spekulācijām"

 • Jānis says:

  Šis jau viss ir dzirdēts. Cerēju šeit ieraudzīt aprēķinu, kur 2+2 sanāktu 4, nevis 2+2+x+y+z = 72. Bet nu nekā.

 • Kārlis Streips says:

  Nav pārliecinoši, Kampara kungs. Kā šodien rakstīju savā blogā, vēsts, kādu Jūs ar kundzi un investoru sūtāt sabiedrībai ir tāda, ka bizness ir veicams aizkulisēs un slepeni (kāpēc gan līgumā būtu jāparedz anonimitāte???) un bankām Latvijā nevar uzticēties. Privātpersona tādas lietas var darīt. Valdības ministram tas nepiedien.

 • Kārlis says:

  Paldies par skaidrojumu, bet:
  1) Kā jau Jānis teica – nu nav saprotams, kā tas viss kopā veico 27k. Dzīvoklis – 8k, labi. Bet vai nolaistā dzīvoklī bija zelta mēbeles? Kaut vai čekus nopublicē, kur šī summa ir redzama
  2) Šim rakstam vajadzēja būt pirms nedēļas. Ir ļoti labi zināms, kādi ir mediji – kā spēj no mušas uzpūst ziloni, un vajadzēja, jau deklarāciju aizpildot, paredzēt, ka šis uzpeldēs, momentāli sniedzot precīzu izskaidrojumu un atbildi. Tad nebūtu vietas spekulācijām un baumām.
  3) Sievas izteikums – “Bankām neuzticos!” Lai arī mums katram ir savs viedoklis, tomēr noteikti amati uzliek noteiktus zīmogus. Un, ja ekonomikas ministra tuvākais cilvēks saka, ka bankām nedrīkst uzticēties… Kā teiktu Hiacinte no Keeping Up Apperances: ‘Tas nav smalkais stils!’
  Veiksmi darbos – ticu, ka esi goda vīrs, bet tajā pašā laikā uzskatu, ka tieši nesavlaicīga un nepareiza kominikācija šoreiz tevi ir pievīlusi.

 • Jānis says:

  Pirmā lieta – pārdodot dzīvokli, izmantota visiem zināmā shēma – nodeva no kadastra vērtības, pārējais – iekārtas. Tas ir likumīgi, bet var pastrīdēties, vai ētiski. Sanāk, ka ekonomikas ministrs mums rāda piemēru, ka nodokļus vajag optimizēt kur vien tas ir daudzmaz likumīgi iespējams. Kur ir tā robeža:
  - vai darbiniekus pārformēt par mikrouzņēmējiem ir ok, ja negribas maksāt darba spēka nodokļus?
  - vai piedalīties PVN starpniecības shēmās ir ok, no sērijas – neko nezinu – godīgi nopirku un pārdevu tālāk?
  Otrā lieta – uzkrājumu glabāšana skaidrā naudā ir visai neizprotama. Vēl 2-3 gadus atpakaļ par parastu depozītu bankas bija gatavas maksāt 10% gadā. Fondi ļauj nopelnīt pat līdz 20% gadā.
  Trešā lieta – kamēr neatklāsies pircējs, sabiedrībā būs speklācijas, par to, vai šis pircējs ir tiešām reāls, jeb pērk dēļ pateicības par kaut kādiem lēmumiem.
  Nu un lai kā arī tur būtu, šis gadījums samazinās valdības un Vienotības reitingus par pāris procentiem. No šādiem nelieliem “negadījumiem” var gadīties, ka nākošajās vēlēšanās mums būs ZZS premjers. Vienotībai joprojām ir potenciāls radīt labāku valsts pārvaldi un, pat ja individuāli ir smagi zaudēt amatu, ietekmi un algu, tad kopējā labuma vārdā būtu jādemisionē.

 • Trz says:

  Streipam: uzņēmuma interesēs ir neizpaust komercnoslēpumus, tai skaitā par uzņēmuma attīstības virzības plāniem, lai konkurenti nevarētu laicīgi reaģēt. Neredzu, kāpēc šāda prakse būtu ētiski problemātiska.
  Kārlim bez uzvārda: Tas, ka sieva neuzticas bankām nenozīmē, ka sieva saka, ka bankām nedrīkst uzticēties.

 • Jānis pirmais says:

  Tur taču muļķim skaidrs, ka šis gājiens ir nepareizs. Runā pat par Kampara politiķa beigām – jo kas par tādu vēlēs? Tāpat kā Bendrāte – šī ir viņas pēdējā Saeima, vai arī es kaut ko nesaprotu par Vienotības vēlētājiem.

  Tas, ka KNABs neko neatradīs jau neko nemainīs.

  Šleseram šī KNAB pārbauda kā vienā no daudzām un kā pīlei ūdens, jo pat viņa atbalstītāji nedomā, ka šis nezog, balso, jo enerģisks un gāze vienmēr grīdā (cik saprotu), ne jau dēļ godīguma. Bet Vienotības deputātiem neskaidras naudas lietas ir kā ar nazi sirdī.

  • papageno says:

   AŠ2 + Lembja politmafija,

   kuras iecienītās darba metodes atklājās Jūrmalgeitā, Digitalizācijas lietā, Laimas, Latvijas Balzāma un Latvijas Kuģniecības privatizācijās un darba rezultāti – līdz bankrotam novestā valstī,

   protams izmantos katru izdevību, lai politisko spēku, kas pret viņu noziegumiem cīnās, vājinātu, arī izmantojot šķietamās neskaidrības ministra ienākuma deklarācijā.

   Tā domā Vienotības vēlētājs.

 • Kamikadze says:

  Stasts jau nav gluzi par to ko ministra kungs te megina “Nobalsinat”, bet gan par to vai ekonomiski tik “veiksmigs”un “kompetents”kadrs ir istais Latvijas ekonomikas glabejs… Savulaik gudrajas galvas es uzdevu sai personai jautajumu par vina pieredzi eiropas, vai citu tirgu apgusana (realu un personigu), bet pretim sanemu tadu pasu bla bla bla…

  Zel bet vins ir tikai kartejais pasaku virins, bez personigas pozitivas pieredzes…

 • Andris says:

  Palasīju arī Vienotības atsūtīto avīzi. Tur bildītes un tekstiņi copy-paste. Tikai tekstu autors-autore-kolektīvs nav norādīts. Nu nav jau tie, kas bildītēs, jo tad viņiem visiem kopā tikai vienas smadzenes :)
  Par ko es te? Ūdens, Kampar, ūdens! Aizej uz Rīgas HES, parunā tur uz turbīnām, uzlabosi Latvijas enerģētikas bilanci. Tagad jūs glābēji vēl tikai pēdējos naudu pelnošos uzņēmumus privatizēt nododiet, un latvieši jums 1905. gadu sarīkos!

 • Helgucis says:

  Taupīt uz grāmatvedi nebija laba doma. :D

 • Kārlis Streips says:

  Trz: Investora identitāti Jūs uzskatāt par komercnoslēpumu? Varbūt, ja runa ir par privātuzņēmēju un privātuzņēmumu, bet šajā gadījumā, saku vēlreiz, runa ir par Saeimas deputātu un valdības ministru. Iespējams, pats Kampars tic, ka nevienam neradīsies jautājumu par to, ko viņš savam anonīmajam investoram (un, starp citu, arī anonīmajam cilvēkam, kas viņam ir piešķīris bezprocentu aizdevumu — dāsni gan cilvēkam ir paziņas!) ir solījis pretī, bet tas nozīmē, ka viņš ir visnotaļ naivs. Otrkārt, Dienā cilvēks ir skaidrojis, ka pret viņu tiek vērsta organizēta kampaņa, bet viņš negrib izteikties par to, kas to organizē. Tas ir tāpēc, ka acīmredzot cilvēks pats ir sakaunējies par sevi, jo “tas ir politiskais pasūtījums” ir tas, ko vienmēr saka politikāņi, kuri ir pieķerti nedarbos, un varbūt viņš par sevi ir labākās domās. Bet, tādā gadījumā, tomēr būtu jāpasaka, kas to lielo kampaņu ir organizējis. Un, treškārt, ceru, ka šajā portālā Kampara kungs ne tikai liks savu skaidrojumu, bet arī piedalīsies sarunā.

Izsakiet savu videokli