Realtime hit counterweb stats
Ekonomikas ministrs ar Baltkrievijas vēstnieku pārrunā ekonomiskās sadarbības paplašināšanas iespējas Thumbnail

Ekonomikas ministrs ar Baltkrievijas vēstnieku pārrunā ekonomiskās sadarbības paplašināšanas iespējas

Šodien, 5.augustā, ekonomikas ministrs Artis Kampars (Vienotība/JL) tikās ar Baltkrievijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Aleksandru Gerasimenko, lai pārrunātu ar šoruden plānoto Latvijas – Baltkrievijas Starpvaldību komisijas ekonomiskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos (SVK) kārtējo sēdi saistītos jautājumus.

Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kuri varētu tikt iekļauti SVK 6.sēdes darba kārtībā. Kā atzīmēja puses, jau šobrīd iezīmējas, ka aktuālie sarunu temati būs par divpusējo sadarbību tirdzniecības, uzņēmējdarbības un rūpniecības, enerģētikas, transporta un sakaru, lauksaimniecības, tūrisma, izglītības, intelektuālā īpašuma aizsardzības IT, standartizācijas un sertifikācijas u.c. jomās.

Plānots, ka SVK 6.sēde notiks šā gada oktobrī Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā.

Baltkrievijas vēstnieks informēja, ka 22.-25.septembrī Rīgā, Ķīpsalā notiks arī kārtējā Baltkrievijas preču izstāde BelEkspo, ikgadējais Latvijas – Baltkrievijas ekonomiskais forums u.c. pasākumi.

Ekonomikas ministrs un Baltkrievijas vēstnieks pārrunāja jautājumus par sadarbību uzņēmējdarbības jomā, atzīstot, ka ir vērojamas pozitīvas tendences – šogad audzis Latvijas – Baltkrievijas kopuzņēmumu skaits, kas apliecina abpusēju interesi sadarbības paplašināšanai.

A.Gerasimenko arī uzsvēra, ka Baltkrievija ir ieinteresēta pieredzes apmaiņā ar Latviju, īpaši atjaunojamo energoresursu jomā, kā piemēram, vēja parku būvniecībā, kā arī mājokļu siltināšanas, būvniecības, tūrisma jomā. Baltkrievijas vēstnieks atzina, ka sadarbības paplašināšanu veicinātu arī dzelzceļa pārvadājumu intensificēšana un pasažieru vilcienu maršruta Rīga – Minska izveide.

05 / Aug /  2010
 
Medijs/autors:
 admin 
Sadaļa:
 Jaunumi 
Pieminēti:
 , , ,
Pastāstiet draugiem
  • Pierakstīties RSS
  • Publicēt Delicious
  • Publicēt twitterī
  • Publicēt Facebook
  • Publicēt Google
  • Publicēt LinkedIn

Diskusija

Izsakiet videokli par "Ekonomikas ministrs ar Baltkrievijas vēstnieku pārrunā ekonomiskās sadarbības paplašināšanas iespējas"

Esi pirmais, kas uzsāk diskusiju.

Izsakiet savu videokli